Dış Ticaret Mevzuatı Danışmanlığı

Asos Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti., 2000 yılından beri hizmet verdiği sektörde  öncü olmanın tecrübesiyle dış ticaret mevzuatı konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

1996 yılında Gümrük Tarife Cetveline 200’den fazla dış ticaret mevzuatının işlenmesi ve günübirlik canlı tutulmasıyla yaratılan ve önce kitap halinde yayınlanan 2 ciltte 3000 sayfalık çalışma daha sonra aynı yıl    www.mevzuat.net adresinde   kullanıma sunulmuştur.

Türk   Gümrük Tarife  Sistemi ile işleme konu eşyalarla ilgili güncel mevzuata göre yapılacaklar elektronik ortamda sunulmaktadır. Asos Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti., uygulamakta olduğu “İnteraktif Gümrükçülük” ile gümrük işlemlerinin bilgisayar ortamında takip edilmesi imkanını sağlamakta ve işlemleri elektronik olarak arşivlemektedir.   Mevzuatı  güncel  takip ederek dış ticaret mevzuatı danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Asos Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti., bu danışmanlık hizmetini uluslararası  danışmanlık şirketleri ile de paylaşmaktadır. Ayrıca dış ticaret sektöründe faaliyet gösteren şirketlere  dış ticarete konu olan işlerinin dış ticaret rejimleri uygulamasını, gelişmeleri ve taahhütlerini inceleyerek en uygun rejimlerin tatbik edilmesini yönlendirmekte ve de işleyişin doğruluğunu arşivlemektedir.